Nowa linia nawozów POKON o formule 2w1, to kompozycja organiczno-mineralna, która nawozi i jednocześnie poprawia strukturę gleby. Zawarty w produkcie nawóz mineralny zapewnia szybki efekt nawożący rośliny, a nawóz organiczny – długotrwale polepsza żyzność gleby. Wszystko to wpływa na lepszy rozwój roślin, a za sprawą dodatkowego magnezu, rośliny stają się pięknie, zielone i intensywnie rosną.

Jak działają i na co wpływają nawozy ?

Stosowanie nawozów 2w1 pozwala stworzyć najlepsze warunki do kiełkowania, wzrostu i plonowania roślin.

Obok odczynu i zasobności w składniki pokarmowe, struktura gleby jest ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost, kwitnienie i owocowanie. Ziemia odpowiednio nawożona i uprawiana ma tą strukturę grudkowatą, która umożliwia właściwy rozwój korzeni i stwarza niezbędną przestrzeń dla organizmów żyjących w glebie.

Nawozy POKON nie tylko dostarczają substancji odżywczych, ale również poprawiają warunki fizyczne gleby, która ma być dobrym środowiskiem do wzrostu systemu korzeniowego, będącego podstawą rozwoju każdej rośliny.

Rośliny odpowiednio nawożone, rozwijające się w optymalnych warunkach glebowych, to również rośliny bardziej odporne na choroby i szkodniki.

Wśród nawozów nowej linii Pokon 2w1 znajdują się: nawóz do iglakówdo żywopłotów i krzewów liściastychdo róż i innych kwiatów ogrodowych, do rododendronów i magnolii oraz innych roślin kwaśnolubnych, a także uniwersalny nawóz do roślin ogrodowych.

Wszystkim, których urzeka piękno hortensji warto polecić specjalny nawóz do hortensji ze środkiem barwiącym. Ten jeden nawóz stanowi w sumie połączenie trzech produktów – nawozu szybkodziałającego, dodatku polepszającego strukturę gleby oraz środka do barwienia różowych hortensji na kolor niebieski.

Więcej informacji na temat produktów i pielęgnacji roślin możecie znaleźć na stronie www.pokon.pl i www.facebook.com/KwitnacyDomIOgrod

 

Grażyna Lipiak
Pokon Product Manager

`