Chcecie wiedzieć, jak działają nawozy POKON? Przeczytajcie kolejną opinię – pani Anna w ramach akcji testerskiej sprawdziła nasze dwa produkty.

1. Nawóz przeciwko chlorozie – Zielona Siła
W związku z tym, że poza ogrodem uwielbiam kwiaty doniczkowe, które cieszą oko także w domu, to do testowania wybrałam nawóz do roślin zielonych z podwójną ilością mikroelementów. Zastosowałam go do większości roślin domowych i stosowałam zgodnie z zaleceniami co tydzień w dawce opisanej na etykiecie. Po miesiącu gołym okiem było widać różnicę. U większości roślin liście ściemniały, zieleń stała się bardziej soczysta, a blaszki mięsiste. Idealnie widać to po paproci królewskiej, która po zimie borykała się ze schnącymi liśćmi i chlorozą wynikającą z braku składników odżywczych. Po zastosowaniu nawozu paproć zareagowała niezwykle silnie – wypuściła nowe przyrosty, a istniejące liście wydłużyły się i jakby ‚odetchnęły’. Większość kwiatów podziękowała mi wzmożonym wzrostem, zielenią i siłą. Niestety nawóz ten jest bardzo silny i pomimo jasnych wytycznych na etykiecie, trzeba stosować go rozważnie, a w przypadku niektórych roślin dawkę zmniejszyć o połowę od zalecanej. Nawóz bowiem potrafi ‚przypalić’ mniej żarłoczne rośliny. Tak stało się z moim kilkuletnim geranium, potocznie zwanym ‚anginką’. Po zastosowaniu nawozu liście uschły na brzegach, a nadmiar nawozu należało usunąć poprzez przycięcie rośliny i porządne przelanie wodą bryły korzeniowej.

2. Nawóz do róż
Nawóz do róż Pokon jest jedynym, który stosuję od wielu lat do swoich róż. Tym bardziej jest mi miło, że mogę napisać opinię o jego działaniu. To świetny nawóz, po którym rośliny reagują natychmiastowo. Zastosowany wiosną wzmacnia pędy i pobudza rośliny do silnego krzewienia się i zawiązywania pąków liściowych. Kolejna dawka – czerwcowa, sprawia że rośliny zawiązują mnóstwo pąków kwiatowych, a ich rozwinięte już liście są ciemnozielone i silne. Nawóz pomaga różom zwalczać wszelkie symptomy chorób. Nie jest to oczywiście środek grzybo- albo owadobójczy, ale poprzez wzmacnianie systemu obronnego roślin sprawia, że te mniej chorują, są bardziej bujne, rosną szybko i przede wszystkim cudownie kwitną. To zestaw witamin i składników mineralnych dobrany tak, że idealnie wspomaga rośliny. Zastosowany wraz z nawożeniem organicznym sprawia, że moje róże są cudowne latem, a zimą lepiej znoszą mróz i wahania temperatur, tak dotkliwe w północno-wschodniej Polsce, gdzie mieszkam.

`