Trawnik jeszcze parę lat temu zajmował sporą część w moim ogrodzie. Z roku na rok zostaje uszczuplany na rzecz nowych rabat i skalników. Tak też jest i w tym roku. Już jesienią powstała nowa bylinowa rabata, a w lutym stworzyłam dwa nowe skalniaki.

Zdjęcie autorstwa Magdaleny Mikołajczak

Podczas tych prac trawa wokół została wydeptana, zasypana, mocno zniszczona, a w niektórych miejscach całkowicie wyginęła. Podobne puste plamy zauważam co rocznie na murawie, przy bramce sportowej na naszym „mini boisku”. Jesienno – zimowe kopanie piłki mocno osłabia trawę, co w efekcie na przedwiośniu uwidacznia się pustymi miejscami.

Kiedy w tych miejscach nie pomaga wiosenna wertykulacja i nawożenie, wtedy sięgam po regenerator do trawników. Puste miejsca dobrze wygrabione i spulchnione, mieszam z ziemią kompostową. Następnie stosuję regenerator – dosiewkę do trawników do uzupełnienia pustych miejsc Pokon. Miejsca ubijam, podlewam, przykrywam agrowłókniną (ochrona nasion przed ptakami) i czekam na efekty. Zabieg ten powtarzam niemal corocznie, bo daje szybkie i dobre efekty i wkrótce nie widać różnic pomiędzy starą, a nowo wysianą trawą.

Zdjęcie autorstwa Magdaleny Mikołajczak

Zdjęcie autorstwa Magdaleny Mikołajczak

O Autorze:
Moja pasja to ogród, szczególnie upodobałam sobie kwiaty. Od przedwiośnia do późnej jesieni w moim ogrodzie jest bardzo kolorowo. Sceneria barw zmienia się jak w kalejdoskopie. Kocham wszystkie kwiaty, a te które mogę kolekcjonować pod względem koloru, wielkości, rodzaju, cenię najbardziej. W kolorową scenerię wtapiają się iglaki, krzewy, skalniaki, zioła, aranżacje i mini boisko sportowe. Zapraszam na spacer do mojego ogrodu na Fanpage: czak noris – mikołaja.

 

`